O

O nas

Hasmik Sahakyan

Absolwentka studiów magisterskich w klasie prof.zw. dr hab. Ewy Iżykowskiej- Lipińskiej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina  w Warszawie , absolwentka studiów licencjackich w klasie dr hab. Marka Rzepki w Akademii Muzycznej w Krakowie na  wydziale wokalno-aktorskim.          

Urodzona  w Yerewanie , mieszkająca 17 lat w Polsce.  W roku 2011 ukończyła Szkołę muzyczną II stopnia im. Artura Malawskiego w Przemyślu , również   na wydziale wokalnym w klasie Agnieszki 

Kołodziejczyk.  Studiowała edukację muzyczną na Instytucie Muzycznym w  Rzeszowie.          Uczestniczka kursów : Christiana Elssnera, Ihora Kushplera,  Jan Balarin, Iwony Sobotka, Doris Cross, Ryszarda    Cieśli,Piotra Kusiewicza, Ryszarda Karczykowskiego, Mariusza Kwietnia, Ewy Podleś.   

Zdobywczyni drugiego miejsca w I edycji konkursu ?Viva  Calisia? w Kaliszu. Finalistka XVII Międzynarodowego konkursu im.Ady Sari w  Nowym Sączu. Zdobywczyni I nagrody  II Międzynarodowego  Konkursu Solowej Wokalistyki Sakralnej ARS ET GLORIA w Katowicach, nagrody Grand Prix w III Ogólnopolskim Konkursie w Drezdenku. Laureatka II miejsca na Międzynarodowym Konkursie ?Złote Głosy? w Warszawie.   Zdobywczyni  wyróżnienia w konkursie XV ?W kręgu Muzyki słowiańskiej? w Katowicach, oraz finalistka oraz laureatka nagród specjalnych w V Konkursu im Jana Kiepury  w Krynicy Zdrój.           

Wcieliła się w rolę Bogny w operze ?Legenda Bałtyku? F.Nowowiejskiego, która została nagrana z Sinfonią Varsovią jako prawykonanie niepopranionej wersji. Uczestniczka 1 go  Festiwalu im. Księcia Władysława Lubomirskiego w Warszawie. Odtwórczyni roli Suzanny (Wesele Figara), Fiordiligi (Cosi Fan tutte), Pamina (Czarodziejski Flet) W.A. Mozarta w spektaklu "Mozart Innamorato" - inscenizowane fragmenty oper w ramach 11. Festiwalu Bosa Antica na Sardynia. Uczestniczka 55.Festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie Zdrój w prawykonaniu ?Koncert Pieśni Stanisława Moniuszki do wierszy m. in. Goethego, Moore?a, de Berangera  w oryginalnej wersji językowej oraz polskich poetów w tłumaczeniach na język niemiecki, francuski i rosyjski?. Odtwórczyni roli ?ONA? w spektaklu, Opery Modern ?Psalm?.  Odtwórczyni roli Fiordiligi w operze ?Cosi Fan tutte? W.A.Mozarta w Operze Kameralnej. 

  Współpracowała z orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej. Brała udział w Muzycznym festiwalu w Łańcucie oraz  ?Świat Mistrza Beksińskiego?- Requiem A.Schnittke. W 2014 roku debiutowała w roli Łucji na deskach teatru  Opery Kameralnej w Warszawie w operze Karola Kurpińskiego  ?Zamek na Czorsztynie?.                                                

 Sopran o wyjątkowo ciemnej barwie i nieprzeciętnych górach. Predysponuje ją do wykonywania dzieł muzyki kompozytorów takich jak: G.Verdi, G.Puccini, V.Bellini, S.Monoiuszko, G.Bizet. Dodatkowym atutem jest  plastyczność głosu, która umożliwia wykonywanie sopranistce partii począwszy od dzieł barokowych po współczesne.          

           

          

 

Użytkowanie tej strony oznacza zgodę na używanie plików Cookie.
Więcej informacji w polityce prywatności.

© 2022 - PRELUDIUM