Agata Krystek

Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w 2002 roku w POEZSM nr 1 im. Emila Mły- narskiego w Warszawie, którą ukończyła z wy- różnieniem w 2011 roku. W latach 2011-2014 uczyła się w ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie prof. Jana Staniendy. W latach 2014-2019 studiowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Jana Staniendy, które ukończyła z wyróżnieniem.

Jest laureatką wielu konkursów ogólno- polskich oraz międzynarodowych zarówno w kategorii solistycznej, jak i kameralnej m.in. (I i III nagroda na Międzynarodowym Konkur- sie w Dolnym Kubinie na Słowacji, II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim, I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Wilnie, III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Akorde- onowym w Castelfidardo.

Agata uczestniczyła w kursach mistrzow- skich w klasach takich profesorów jak: Zakhar Bron, Magdalena Szczepanowska, Jakub Jakowicz, Konstanty Andrzej Kulka.

Agata jest członkinią Chopin Chamber University Orchestra, a także Orkiestry Symfonicznej Centralnego Konserwatorium w Pekinie,z którą w 2019 roku odbyła trasę w USA występując m.in. w Carnegie Hall. W roku 2020 dołączyła do Akademii Orkieatrowej NFM, a w 2021 do Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa

Z powodzeniem łączy działalność orkiestrową oraz kameralistyczną.