Wojciech Chomicz

Urodził się w Białej Podlaskiej. W tamtejszej szkole muzycznej I st. rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej w wieku 9 lat. Przez 5 lat nauki u p. Zbigniewa Szewczuka w I st. odniósł kilka sukcesów, m.in.:

• I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów "Krok do mistrzostwa" w Ełku
  • I miejsce na ogólnopolskim konkursie gitarowym "Gitara na Kresach" w Chełmie
  • III miejsce na ogólnopolskim konkursie gitarowym "Gitara Viva" w Kielcach
  • II miejsce na ogólnopolskim konkursie gitarowym w Kłodzku
  • III miejsce solo oraz w III miejsce w duecie gitarowym (w finale - etap ogólnopolski) na ogólnopolskich przesłuchaniach organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz został dwukrotnie stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego.

W 2010 roku zaczął naukę w ZPSM I i II st. im. F. Chopina przy ul. Bednarskiej w Warszawie w klasie gitary prof. Ryszarda Bałauszko. W czasie nauki w tej szkole otrzymał m.in.

• wyróżnienie na ogólnopolskim Festiwalu Gitarowym w Sanoku
  • II miejsce z triem gitarowym na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych w Sierpcu
  • III miejsce na XVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gitarowej w Trzęsaczu

Uczestniczył w kilku kursach mistrzowskich, m.in. w: Międzynarodowym Kursie Gitarowym w Olsztynie , kursie gitarowym "Mistrz i Uczeń" w Janowicach k. Tarnowa , Międzynarodowych Kursach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie czy "Janowieckich Interpretacjach Muzyki" w Janowcu nad Wisłą.

Współpracował ze Studiem Accantus oraz zespołem muzycznym "Motyw". Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. dr. hab. Marcina Zalewskiego.