O

O nas

Mario Fabiani

Mario Fabiani - urodził się w Rzymie. Jego pasja do muzyki rozpoczęła się w wieku 10 lat, kiedy podjął naukę gry na fortepianie. Przez pierwsze 5 lat studiował prywatnie w mieście Velletri; w kolejnych 3 latach studiował w Conservatorio Ottorino Respighi w Latinie pod kierunkiem Maestro Mariapaola Manzi. W 2014 roku rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu dr hab. Romany Podsadeckiej. Ukończył studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu u prof. Krzysztofa Jabłońskiego, u którego kontynuuje edukację.

Uczestniczył w wielu konkursach pianistycznych. Zdobył pierwszą nagrodę w konkursie pianistycznym "San Vigilio in Canto" w 2011 roku w Rzymie, pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie pianistycznym "Citta' di Rocchetta' w 2014 roku, drugą nagrodę w Narnia Academy Arts International Competition w 2015.

Brał udział w wielu kursach mistrzowskich i udoskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych muzyków, takich jak Jeffrey Swann, Paul Badura-Skoda, Claudio Martínez Mehner, Irene Veneziano.

Występował w wielu miastach we Włoszech: między innymi w Latinie, Rzymie, Anzio, Fondi, Cortina d'Ampezzo itd. - oraz w Polsce - w Krakowie, Busko-Zdroju i Warszawie.

Użytkowanie tej strony oznacza zgodę na używanie plików Cookie.
Więcej informacji w polityce prywatności.

© 2019 - PRELUDIUM