Bartłomiej Baranowski

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat. Podstawowe wykształcenie uzyskał w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Warszawie pod przewodnictwem prof. Bronisławy Kawalla.

Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, klasy fortepianu prof. Edwarda Wolanina oraz prof. Joanny Ławrynowicz. Studia magisterskie z zakresu gry na fortepianie ukończył w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii w klasie prof. Tomasza Herbuta. Jako pasjonat instrumentów klawiszowych, występował oraz uczył się gry na takich instrumentach jak pianoforte (Eduardo  Torbianelli), klawesyn (Takashi Watanabe) , organy (Daniel Glaus).

Wielokrotnie uczestniczył w kursach mistrzowskich w Krynicy Górskiej, Zamościu, Tomaszowie Mazowieckim, Warszawie, Białymstoku, Gdańsku, gdzie pracował pod kierunkiem B. Kawalli, E. Wolanina, M.  Grzebalskiej, W. Ochockiej- Janusz, J. Galant, J. Olejniczaka, T. Herbuta, J. Fiałkowskiej, Róży Kostrzewskiej - Yoder.

Otrzymał 3 miesięczne stypendium programu W.I.S.E w Stanach Zjednoczonych (2013) oraz trzykrotne stypendium studenckie Grand Fund w Hochschule der Künste Bern (2017/18/19).

Dwukrotnie otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej (2005, 2012 r.) Jest laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. J. S. Bacha w Gorzowie Wielkopolskim. Był również uczestnikiem VI Międzynarodowego Festiwalu Młodych Pianistów w Głupczycach, Międzynarodowego Konkursu im. M. Moszkowskiego w Kielcach, oraz Międzynarodowego Konkursu im. J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim, Międzynarodowego konkursu w Orbetello oraz konkursu ?Klasyka nad Dunajem? w Wiedniu.

Jako solista występował w renomowanych salach koncertowych takich jak: Studio koncertowe Polskiego Radia im Witolda Lutosławskiego, sala koncertowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Oranżeria Krasickiego,  Hochschule der Künste grosser-konzertsaal, Musikschule Konservatorium Bern.