Marek Smoczyński

Urodzony w 1991 r. w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Laureat V Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu w 2015 r. oraz licznych konkursów interpretacji muzyki organowej m.in. ll miejsce na Międzyszkolnym Konkursie Organowym w Olsztynie (2009 r.), lV miejsce ( l miejsca nie przyznano) na Konkursie Muzyki Organowej w Rumii (2011 r.), wyróżnienie na Akademickim konkursie organowym "Romuald Sroczyński in memoriam" w Poznaniu (2012 r.) , l miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Utworów Organowych "Hindemith - Karg-Elert - Reger" w Krakowie (2013 r.).

Korzystając z możliwości jakie oferuje międzynarodowy program wymiany studentów Erasmus, pobierał także nauki w klasie prof. Arvida Gasta w Musik Hochschüle w Lubece w 2014 r. Koncertuje w kraju i za granicą m.in. w Rzymie, Paryżu, Wiedniu.

Prowadzi ożywioną działalność artystyczną, koncertuje w Polsce i Europie, bierze udział w wielu kursach mistrzowskich w kraju oraz za granicą, prowadzonych przez wybitnych pedagogów z całego świata.