Katarzyna Beresińska

Naukę gry na wiolonczeli zaczęła w wieku 7 lat w Zespole Szkół Muzycznych im. O. Kolberga I i II w Radomiu w klasie mgr Adrianny Dąbrowskiej. Swoją edukację kontynuowała w klasie mgr Ewy Kucypery, a następnie dr. Arkadiusza Dobrowolskiego. W 2011 rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wiolonczeli dr hab. Renaty Marzec prof. nadzw., gdzie w październiku 2016 roku obroniła tytuł magistra. Tamże odbyła również Kurs Przygotowania Pedagogicznego.

Brała udział w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych wirtuozów jak Kazimierz Michalik, Marko Ylönen, Roberto Trainini, Tomasz Strahl, Piotr Hausenplas, Robert Fender, Barbara Marcinkowska.

Na co dzień pracuje w Polskiej Orkiestrze Muzyki Filmowej oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I i II° im. K. Szymanowskiego w Płocku.

Jako członek i współzałożyciel oraz koncertmistrz wiolonczel Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej koncertuje pod batutą Maestro Przemysława Pasternaka, z takimi artystami polskiej i światowej sceny jak: Andrea Bocelli, Justyna Steczkowska, Kayah, Urszula, Andrzej Piaseczny, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Mietek Szcześniak, Janusz Radek, Krzysztof Kiljański, Kuba Badach, Gabriel Fleszar, Arek Kłusowski, Igor Herbut, Sound?n Grace, Alessandro Safina, Kuba Jurzyk, Zosia Nowakowska, Agnieszka Twardowska, Michał Kaczmarek, Michał Gasz, Justyna Janik.

Jest laureatką: I miejsca na międzynarodowym konkursie Music Without Limits na Litwie, I miejsca na międzynarodowym konkursie Music Seasons in Prague podczas Art Duo Music Festival w Czechach, III miejsca oraz wyróżnienia na Turnieju Kameralnym W Trzech Odsłonach w Bydgoszczy. W maju 2016 roku, jako studentka II roku studiów II° wystąpiła na Koncercie Dyplomantów w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, wykonując Koncert h-moll A.Dvořáka.

W sierpniu 2016 w składzie orkiestry COSMOPOLIS brała udział w nagraniu płyty STEVE NASH & Turntable Orchestra - OUT OF FADE. W styczniu 2017 wraz z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej nagrała muzykę skomponowaną przez Roberta Jansona do filmu Dwie korony.