Karolina Karkucińska

Karolina Karkucińska jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Opolu w klasie fortepianu i organów mgr Lucyny Glezner - Sun. Obecnie jest na roku dyplomowym studiów magisterskich na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Józefa Serafina oraz dr hab. Jarosława Wróblewskiego.

Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych. Zajęła pierwsze miejsce na Przesłuchaniach Ogólnopolskich Uczniów Szkół Średnich w Warszawie (2012r.), II miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Organistów im J. Karpińskiego w Białymstoku (2010r.), III miejsce na VI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Per artem ad astra" w Krasnobrodzie (2012r.). Została wyróżniona w Ogólnopolskim Bachowskim Konkursie Organowym w Krakowie (2015r.). Jest półfinalistką IX Międzynarodowego Konkursu Muzyki Organowej im. J. P. Sweelincka w Gdańsku (2015r.). W kwietniu tego roku wraz z Maciejem Wotą zajęła III miejsce na I Międzynarodowym Konkursie Duetów Organowych w Nowym Sączu.

Uczestniczyła w wielu międzynarodowych kursach interpretacji muzyki organowej, które prowadzili m.in. Wolfgang Zerer, Johannes Geffert, Gerhard Gnann, Martin Schmeding, Ulrich Walther, Bernhard Haas, Julian Gembalski, Marek Toporowski.
Jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.