Dominik Łukaszewski

W wieku siedmiu lat rozpoczął naukę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Mławie.
W 2012 ukończył z wyróżnieniem Salezjańska Szkołę Muzyczna w Lutomiersku w klasie organów mgr Łukasza Kadłubowskiego. W tym samym roku rozpoczął studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Magdaleny Czajki, następnie studiował pod kierunkiem prof. Józefa Serafina i ad. dr Jarosława Wróblewskiego.

W latach 2014 - 2015 studiował w Lubece, pod kierunkiem prof. Arvida Gasta, w ramach programu stypendialnego Erasmus +. W czerwcu 2015 roku ukończył studia licencjackie - dyplom
z wyróżnieniem. Od 2015 roku studiował na UMFC w Warszawie w klasie prof. Józefa Serafina
i dr hab. Jarosława Wróblewskiego a także na Hochschule für Musik we Freiburgu pod kierunkiem
prof. Martina Schmedinga, które od 2016 roku kontynuował na Hochschule für Musik und Theater w Lipsku. W 2017 roku uczestniczył w wymianie studenckiej na Rice University w Houston (USA). W 2018 roku ukończył z wyróżnieniem studia na UMFC w Warszawie i na Hochschule für Musik und Theater w Lipsku.

Od 2018 roku jest doktorantem UMFC w Warszawie. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów takich jak: Wolfgang Zerer, Martin Schmeding, Lorenzo Ghielmi, Guy Bovet, Ludger Lohmann, Michael Radulescu, Piter van Dijk, Hans Fagius, Henry Fairs, Bernhard Haas, Johannes Geffert.
Jest laureatem wielu konkursów organowych, między innymi: VII Białostockiego Konkursu Młodych Organistów (II nagroda), IV Akademickiego Konkursu Organowego "Romuald Sroczyński in memoriam" w Poznaniu (II nagroda),
a także III Międzynarodowego Konkursu Organowego 'Barok i Romantyzm' w Katowicach (III nagroda).
W ramach festiwalów organowych koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Holandia, Włochy, Litwa, Stany Zjednoczone). Obecnie piastuję funkcję organisty Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie. Jest członkiem Stowarzyszenia Śpiewaczego Catores Minores.