Iwo Jedynecki

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie akordeonu prof. Jerzego Łukasiewicza i dr. Rafała Grząki. W roku 2014 odbył półroczne studia w ramach programu Erasmus w Conservatorio Superior de Musica de Aragon (Saragossa, Hiszpania), w klasie znakomitego hiszpańskiego akordeonisty Inakiego Alberdiego. Wielokrotny laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali akordeonowych.

Uczestniczył w kursach mistrzowskich pod kierunkiem profesorów: S. Hussonga, J. Szyszkina, A. Dmitriewa, J. Rattya'i, M. Miki, M. Rantanena, M. Vayrynena, C. Jacomucciego, A. Melichara, W. Murzy, J. Jurka, W. L. Puchnowskiego, J. Kaszuby, B. Dowlasza, K. Barana.

Jako solista występował w renomowanych salach koncertowych takich jak: Studio koncertowe Polskiego Radia im Witolda Lutosławskiego, Zamek Królewski w Warszawie, sala koncertowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Galeria Porczyńskich w Warszawie, Filharmonia Lwowska, Teatro Comunale w Bari (Włochy).

Jest prawykonawcą "Stabat Mater" na chór i akordeon Stefana Hippe (Kościół św. Zygmunta i Bazylika św. Krzyża w Warszawie - 2009). W roku 2011 dokonał nagrania tej kompozycji oraz prawykonał utwór w Niemczech - w Heide, Hamburgu i Kilonii.

Za działalność artystyczną otrzymał w roku 2014 prestiżowe stypendium "Młoda Polska" Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którym nagradzani są wybitni młodzi artyści.  Nagrodzony również Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2013, 2014) oraz Stypendium Pro Polonia Society za wybitne osiągnięcia artystyczne (2013).
Iwo Jedynecki jest jedynym z najbardziej obiecujących akordeonistów młodego pokolenia w Polsce.