Aleksandra Wójkowska

Aleksandra Wójkowska - absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, o specjalności dyrygentura chóralna w klasie dyrygowania dr. hab. Piotra Jańczaka, prof. nadzw. Zamiłowanie do muzyki chóralnej zrodziło się w niej, gdy jeszcze jako uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kutnie usłyszała po raz pierwszy chór podczas próby. Szybko przerodziło się ono w pasję, którą z największym zaangażowaniem dziś realizuje jako dyrygent.

W czasie studiów uczestniczyła w wielu kursach edukacji muzycznej oraz chóralnej z wybitnymi chórmistrzami m.in. z Prof. Olgą Burovą, Philipem Lawsonem, Agnieszką Franków-Żelazny, Jackiem Sykulskim lub Robertem Sundem.

W 2017 roku jako jedna z dwóch uczestników na świecie otrzymała stypendium Foundation for The Kodaly Institue pokrywające udział w 29. Międzynarodowym Seminarium Kodaly w Kecskemet na Akademii Muzycznej im F. Liszta (Węgry).

Specjalizuje się w edukacji muzycznej dzieci. W swojej pracy kieruje się myślą Zoltana Kodaly, by dzieci obdarzać, tym co najlepsze i najpiękniejsze. Podczas zajęć dba, by rozwijały się one nie tylko muzycznie, ale odkrywając piękno świata dźwięków rozkwitały osobowościowo.