Agata Janczy

Agata Janczy naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w SSM I stopnia w Tymbarku.

W latach 2007-12 kształciła sie w OSM im. Z. Brzewskiego w Warszawie w klasie prof. A. Gębskiego i M. Zebury.

Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. A Gębskiego i Janusza Wawrowskiego.

Brała udział w wielu konkursach solowych oraz kameralnych. Jest laureatka m. in. I miejsca na Konkursie Skrzypcowym im. G. Bacewicz we Wrocławiu oraz I miejsca Konkursu Muzyki Współczesnej "Srebrna Szybka" w Krakowie. W 2009 roku wraz z kwartetem skrzypcowym otrzymała Grand Prix oraz nagrodę specjalną w konkursie "Talents od Europe" (Dolny Kubin, Słowacja). Wraz z tym kwartetem otrzymała także Grand Prix na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych.

W latach 2002-2010 była pod opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci.

Brała udział w licznych kursach prowadzonych przez profesorów takich jak: I. Frolow, S. Kravchenko, O. Charlier, V. Hagner, E. Zienkowski, W. Marschner, B. Schmid

Uczestniczyła w projekcie Santander Orchestra występując pod batutą takich dyrygentów jak: K. Penderecki, J. Maksymiuk, J. Axelrod oraz J. M. Florencio.

Była uczestniczką Letniej Akademii w Lusławicach, prowadzonej przez muzyków Berińskiej Filharmonii, a także International Orchestral Instytute w Attergau, gdzie pracowała pod okiem członków Wiedeńskiej Filharmonii.