Ada Krzyczkowska

Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Oskara Kolberga w Radomiu w klasie klarnetu Franciszka Tadeusza Tomeckiego oraz Anny Kalskiej. Ukończyła z wyróżnieniem studia licencjackie na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na specjalności teoria muzyki. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Poznaniu na tym samym wydziale. Równolegle studiowała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale historycznym, kierunek muzykologia. Dwukrotnie otrzymała stypendium Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu dla najlepszych studentów.

Jako instrumentalistka brała udział w wielu mistrzowskich kursach klarnetowych organizowanych w Warszawie i Ostrawie. Swoje umiejętności rozwijała również w grze w zespołach kameralnych, orkiestrze symfonicznej oraz big bandzie działającym w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Była członkiem Orkiestry Dętej "Grandioso" działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu, z którą zdobywała wiele sukcesów na festiwalach oraz konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.
Od pierwszego roku studiów licencjackich należy do członków Koła Artystyczno-Naukowego Studentów Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Poznaniu, pełniąc m.in. rolę koordynatora koncertów, prelegenta oraz koordynatora Międzyuczelnianej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej "Neofonia".

Od 2016 roku jest wolontariuszem przy Międzynarodowym Festiwalu "Poznańska Wiosna Muzyczna". Bierze czynny udział w warsztatach krytyki muzycznej prowadzonych przy Festiwalu "Nostalgia" oraz przy Międzynarodowym Festiwalu "Poznańska Wiosna Muzyczna" organizowanych przez Fundację Meakultura.

Jej analiza utworu "Reflection for Cello" Agnieszki Zdrojek-Suchodolskiej oraz relacje z koncertów odbywających się podczas Międzynarodowego Festiwalu "Poznańska Wiosna Muzyczna" zostały opublikowane w Czasopiśmie Meakultura.